מה השקעה נכונה יותר? נדל"ן מסחרי או דירה

נדל"ן מסחרי

משקיע שמעוניין להשקיע את הונו ברכישת נכס להשקעה בוחן כמה וכמה אופציות עבור השקעה נכונה – נדל"ן מסחרי או דירה. לכל אחת מהאופציות יש יתרונות וחסרונות ולכן המשקיע משקלל את הנתונים כדי לבצע את העסקה הנכונה ביותר עבורו שתניב לו תשואה נאותה. משרדים בעפולה? או דווקא דירה? בכל עיר בישראל יש פוטנציאל להרוויח אם מתכננים נכון ומתייעצים עם האנשים הנכונים.

רכישת נדל"ן מסחרי

קיימים כמה סוגים של נדל"ן מסחרי שאפשר לקנות:

  • מרכז לוגיסטי – זוהי ההשקעה המשתלמת ביותר כיוון שבשנים האחרונות יש לעסקים השונים בישראל צורך רב באחסנת ציוד וסחורות עבור היבואנים, היצואנים בעלי חנויות אינטרנט מקוונות ואנשים פרטיים. בכל אחד מהמרלוג"ים הללו קיימים מחסנים בגדלים שונים וכל לקוח שוכר את המחסן על פי השטח והנפח הנחוץ לו. בנוסף לכך מאוחסנות במקום זה מכולות המיועדות להגיע לנמל הימי, או אלו שהגיעו מחו"ל ונותרות לפרק זמן מסוים במרחב הפתוח של המרלו"ג. חנויות מקוונות מתפעלות את בסיסי הלוגיסטיקה שלהן במחסנים הללו, מתבצע שם ליקוט ידני או באמצעות רובוטים ושילוח ללקוחות. לאור השינוי בהרגלי הקניות, זוהי השקעה מעולה.
  • חנויות ומשרדים להשכרה – אופציה מצוינת אם החנות ממוקמת באזור מסחרי מובהק שיש בה דריכת רגל של לקוחות פוטנציאליים רבים. פרויקט NEXTOP מציע חנויות בגדלים שונים במיקום מנצח בצומת הדרכים במרכז עפולה ובסמוך מאד לתחנת הרכבת. כמו כן מוצעים שפע של משרדים בעפולה בקומות השונות של המבצע היפהפה המותאם לעסקים בתחום ההיי טק והמקצועות החופשיים. אפשר לרכוש את הנכסים הללו ולפעול בהם או לחלופין להשכיר אותם.

תשואות מהשכרת נכסים

בדרך כלל התשואה מהשכרת נכסים מסחריים נעה בין 10-8 אחוזים בשנה ולעומת זאת התשואה בעת השכרת נכסי מגורים היא נמוכה יותר ונעה בין 4-3 אחוז לשנה.

היתרונות של נכסי מסחר להשקעה

לאור ההכנסה הגבוהה יותר משכירות בכל שנה, יש נטייה של משקיעים רבים להשקיע בנכסים מסחריים בלוקיישן שהוא מעולה. אם יש שוכרים טובים שמעבירים את כל הבטוחות הנדרשות, המשקיע שקט לתקופה ארוכה. אם השוכר עוזב מכל סיבה שהיא, קיימת חשיבות למצוא שוכר חלופי כדי שלא יחולו הוצאות כמו ארנונה על בעל הנכס.

רכישת דירה להשקעה

משרדים בעפולה

בדירה להשקעה מס הרכישה כעת הוא % 5, התשואה השנתית היא אומנם נמוכה יותר, אך אם הדירה ממוקמת במיקום מנצח כמו לדוגמה פרויקט תאשור בעפולה וזו דירה בגודל נדרש כמו חמישה או ארבעה חדרים, קיימת סבירות גבוהה שאפשר יהיה להשכיר את הנכס ללא קושי וגם אם שוכר מסוים ייצא, יהיה די קל למצוא שוכר אחר.

לאור ההיצע הנמוך של דירות הן להשכרה והן למכירה, יש הרבה מאד קופצים על כל נכס ולכן ברוב המקרים הנכס לא יישאר ריק. גם אם דבר כזה קורה, בחצי השנה הראשונה יש פטור מתשלום ארנונה אם מוכיחים שהנכס אכן ריק.