בריכות גינה – האם ההשקעה משתלמת?

בריכות גינה

כשאנחנו מחליטים לרכוש מוצר מסוים לבית, בדרך כלל אנחנו עושים זאת בגלל שיש לנו צורך בו או בגלל שהוא יכול לשפר במובנים מסוימים את רמת החיים שלנו, יכול להוסיף היבט מסוים ליכולות שלנו, בין אם זה באופן מעשי או באופנים אחרים. 

ישנם מוצרים או מתקנים שאנחנו בוחרים לרכוש לבית, מתוך הבנה שהם יכולים לשפר את רמת החיים שלנו, אף על פי שייתכן מאוד שמבחינת עלות כלכלית מדובר בהוצאה לא קטנה. יחד עם זאת, אם אנחנו נבחן אותם לאורך זמן, ייתכן ונגלה שהם דווקא חוסכים לנו לא מעט זמן ולא מעט כסף. זאת כמובן בהנחה ואנחנו משתמשים בצורה נכונה ובצורה סדירה ורציפה. 

דוגמא לכך, הן בריכות גינה. על פניו מדובר בהוצאה כספית לא קטנה, הרי אנחנו צריכים לקנות את המתקן עצמו, וכן אנחנו צריכים לקנות ציוד שיאפשר לנו להשתמש בבריכה, לתחזק ולטפל בה, לשמור עליה נקייה ותקינה. בנוסף, אנחנו צריכים לחשוב על הוצאות מים. כלומר, כמה כסף נצטרך להוציא על שימוש בבריכה באופן מעשי. 

מצד שני, בריכות גינה, כפי שנוכל לראות מיד, הן מאוד חסכוניות, בהנחה ואנחנו משתמשים בהן באופן קבוע, רציף, ולא הופכים אותן לסוג של פיל לבן בגינה. לשם כך, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם באמת זה הכרחי מבחינתנו, האם תהיה לבריכה שימוש, והאם אנחנו מתכוונים להשתמש בה באופן קבוע, כל הזמן או רק במקרים נדירים. 

לפני שנסביר מדוע בריכה לגינה יכולה לחסוך לנו לא מעט כסף, צריך לציין, שהיום בניגוד לעבר, אזי שגם רכישת הבריכה היא לא עסק יקר כל כך. זה נובע מעצם העובדה שאנחנו לא צריכים לבנות בריכה אלא יכולים לרכוש את המתקן ולהציב אותו על גבי שטח מסוים בגינה. בעבר היינו צריכים לחפור בור ולבנות בתוכו את הבריכה. היום, אנחנו יכולים לרכוש מתקן ולהתקין אותו על גבי הקרקע, זה הרבה יותר זול ופשוט. 

כיצד בריכות יכולות לחסוך לנו כסף?

ראשית, הן חוסכות מאיתנו את הצורך לעשות מנוי לבריכה ציבורית. נכון שבאופן עקרוני, מנוי כזה יהיה זול יותר מאשר רכישה והתקנה של בריכה בגינה, אך אם מתייחסים לעובדה שבריכה בגינה מאפשרת לנו שימוש חופשי, מתי שאנחנו רוצים, בלי מגבלות, כאשר קיימת רק הוצאה אחת משמעותית, אז אנחנו יכולים להבין שמדובר על חסכון כספי עצום לאורך זמן. 

שנית, אנחנו יכולים ליהנות מהערך שהבריכה מעניקה לנו, בין אם אנחנו נרצה למכור או להשכיר יום אחד את המקום ובין אם נרצה להציע את המקום לאירועים קטנים שונים. מעבר לכך, היא גם מספקת לנו ערך חברתי, משפחתי, שכן כך אנחנו יכולים ליהנות מבילוי משפחתי משותף בבית. 

שלישית, עלויות אחזקת בריכה הן לא יקרות ולכן אם מתייחסים לתמונה הרחבה, אזי שלא מדובר בהוצאה גדולה בסיכומו של דבר.

מאמר זה נכתב עבור שגום – מסחר והשקעות בע"מ