למי מתאים דירות עם חיפוי אקוסטי?

חיפוי אקוסטי

דירות

כאשר רוכשים דירה חדשה בעלי הנכס חושבים על נושאים רבים כדי ליצור את המבנה הנוח ביותר למגורים עבור בני הבית. כיוון שיש בתחום העיצוב והבידוד הביתי אופציות חדשניות, רובם שוכרים את שירותיו של מעצב פנים והוא מציע להם הרבה מאד רעיונות מעניינים אשר מבוססים על אפקטים חדשים בתחום הבנייה שקיימים כעת. יש לדוגמה דירות רבות שהותקנה בהם מערכת חימום תת רצפתית שיוצרת נוחות מקסימלית למשפחות עם ילדים גם בחורף כי הרצפה חמימה. דוגמה נוספת היא חיפוי אקוסטי שאפשר לבצע בחדר המגורים, חדר השינה, חדר העבודה, חדרי הילדים וכל חלל אחר בבית. כיוון שכל מי שרוכש דירה מתכוון בדרך כלל לגור בה שנים, הוא מעדיף לבצע מראש את כל הפעולות הנדרשות והכדאיות כדי ליהנות מחיים נוחים ונעימים.

מי שגר בעיר הסואנת חשוף לרעשים יום יומיים שנגרמים מהמכוניות שנעות בכביש, הצפירות של הרכבים, ההמולה ברחוב הסואן שיש בו הרבה הולכי רגל על המדרכה, הרעשים ממוקדי המסחר ועוד. כדי למנוע חדירה של הרעשים החיצוניים האלו פנימה לתוך הבית, מומלץ להתקין מראש חיפוי אקוסטי בקירות מסוימים ברחבי הבית. חיפוי זה גם מפחית באופן משמעותי את הרעשים ששומעים דיירי הבית מהשכנים שגרים בקומה מעליהם וגם בדירות אחרות בבניין המגורים, כמו לדוגמה גרירה של חפצים ושל כיסאות, נקישות, עבודה בכלי עבודה חשמליים ועוד.

חיפוי אקוסטי למניעת רעשים הנובעים מחללים פנימיים בתוך דירות

חיפוי זה גם מונע בריחה החוצה של רעשים אשר מתרחשים בתוך חדרי הבית לעבר החדרים האחרים. מדובר ברעשים כמו לדוגמה נגינה בכלי נגינה לאורך שעות בכל יום כאשר מישהו מתאמן על נגינה בכלי מסוים כמו תופים, רעשים הנובעים ממשחקי מחשב שבהם יש רעשים הן ממה שקורה על המסך והן מההתלהבות של הילדים שמשחקים במשחקים הללו. כאשר יש הרבה אנשים בבית כמו בהגעת אורחים, הם משוחחים לא אחת בטונים גבוהים ולכן הרעש בסלון או במרפסת מפריע מאד לילדים שמעוניינים לישון בחדרים. אך כאשר מתקינים מראש חיפוי אקוסטי העוצמה של הדיבורים הופכת להיות בדציבלים נמוכים באופן משמעותי ולכן זו נוחות אלמנטרית לבני הבית.

התקנה של חיפוי אקוסטי

בעלי נכסים שמעוניינים לבצע חיפוי אקוסטי של קירות מסוימים בדירות חדשות, פונים לאנשי מקצוע מובילים בתחום זה על פי ההמלצה של מעצב הפנים שלהם. מדובר באנשי מקצוע מנוסים ביותר אשר מבצעים תהליך זה באמצעות התקנת קירות גבס עבים שבמרכזם יש צמר סלעים או צמר זכוכית. או לחלופין מבצעים הליך זה באמצעות טיח אקוסטי.

עיצוב של הבית

מעל החיפוי האקוסטי בדירות יש אפשרות לבצע סוגים שונים של עיצובים מרהיבים. למעצב הפנים יש שפע של רעיונות מקוריים אשר משתלבים בסגנון העיצובי של הבית, כמו לדוגמה סגנון מודרני, ווינטג', כפרי או כל סגנון אחר.

המאמר בשיתוף חברת בירן הולצמן https://www.acoustical.co.il/