דירת קבלן ועיצוב אישי

דירת קבלן

כאשר אנשים באים לקנות דירת קבלן הם יודעים שיש את הדירה ויש את מה שהקבלן נותן בסטנדרט שזה הריצוף, המטבח, הדלתות, הכלים הסניטריים שכל אלו למעשה נתונים איכשהו לבחירה או לשדרוג אבל לרוב יש הגבלות על מוצרים ולא כל דבר הקבלן יהיה מוכן לקבל.

כאן עשויה להתעורר דילמה. יש אנשים שרוצים לשנות את העיצוב של הבית וגם לשדרג אותה במוצרים או אביזרים שלא כלולים כלל בסל האפשרויות של הקבלן. מה שלמעשה מוביל לכך שהם צריכים להיכנס לעלויות מאוד גבוהות בהנחה שהקבלן יהיה מוכן לסטות מהתוכנית המקורית ולשעות את השינויים המבקשים תמורת תשלום. אז האמת היא שלא כל קבלן אכן יהיה מוכן לעשות את השינויים הללו כי הדבר רק יגרום לו לבלבול ראש מיותר שלא שווה לו את התגמול שהוא יוכל לקבל בעד זה. מצד שני, יש את הקבלנים שכן מוכנים לעשות של מה שהם רק יתבקשו אך הם יגבו על זה הרבה מאוד כסף, מעל ומעבר לעלות של העבודה אם היא תיעשה באופן עצמאי.

אז זה מה שבעצם הוביל לכך שכיום יש הרבה מאוד אנשים שעושים את כל השינויים שהם מבקשים רק לאחר שהקבלן סיים את כל העבודה שלו והדירה כביכול כבר מוכנה ועומדת על תילה.

עיצוב אישי במחיר הגיוני

אז כאן חשוב להבין שהעיצוב האישי של הבית לאחר שהוא כבר בנוי ומוכן, עשוי להיות מורכב ומסובך. במיוחד אם אתם מבקשים להזיז קירות, להוסיף שטח, לבצע הרחבת מרפסת או לפרוץ חלונות ודלתות. שלא לדבר על החלפה של הריצוף שעשוי להפוך לסיפור יקר מאוד. עם זאת, עדיין יש רבים המעדיפים לעצב את הבית בעיצוב אישי משלהם גם לאחר שכבר הסתיימה כל הבנייה כי מבחינתם, אין להם כל טעם להיכנס ולהתגורר בדירה שאינה מעוצבת על פי טעמם ועל פי הצרכים שלהם.

אז כל מחיר יהיה עבורם הגיוני ובלבד שהדירה תהיה מותאמת להם ולצרכים שלהם.

החלפת ריצוף – איך עושים את זה?

אז אם דברנו על התאמה של הבית לטעם של הדיירים ולסגנון הרצוי להם, הרי שיש רבים שעבורם החלפת הריצוף זה מהדברים הראשונים שהם יעשו ולא יוותרו עליהם. כאן עולה השאלה איך הכי נכון לעשות את זה.

אז נכון שאפשר להרים את הריצוף הישן ופשוט להניח את הריצוף החדש במקומו. זוהי גם כן הזדמנות טובה לאנשים שרוצים להתקין מערכת של חימום תת רצפתי. אך האמת היא שכיום ההמלצה היא להדביק את הריצוף החדש על גבי הריצוף הישן. אך כאן חשוב להבין שזה יגרור תיקונים שונים כמו קיצור הדלתות של הבית שיצטרכו לעלות מעט כלפי מעלה, העלאת הארונות במטבח ובדיקה כי כל מה שיש בבית יסתדר עם ההגבהה הקלה של הריצוף.