התקשרות עם חברת יזמות ובנייה – הדרך המועדפת לרכישת דירה חדשה

רכישת דירה

רוצים לרכוש דירה חדשה? חפשו חברת יזמות ובנייה

אין כמו לרכוש דירה חדשה מקבלן, כזאת שאף אחד עוד לא גר בה לפניכם ושהקבלן מוכן לעשות את הכל על מנת שתצאו מרוצים. יחד עם זאת, חשוב לבחור היטב את הקבלן ממנו תרכשו את הדירה החדשה שלכם ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן עבורכם. בשורות הקרובות תבינו מדוע הדרך הטובה לרכוש דירה חדשה היא באמצעות התקשרות עם יזם שהוא גם קבלן, ובמילים אחרות – חברת יזמות ובנייה.

יזם שהוא גם קבלן בנייה – יש כזה דבר!

בבואכם לרכוש דירה חדשה עליכם להבדיל בין כמה ישויות שמעורבות בנושא: הישות הראשונה היא החברה היזמית אשר למעשה יוזמת את הפרויקט, מקדמת אותו ומנהלת את המשא ומתן מולכם, כאשר את הבנייה בפועל מבצעת הישות השנייה שהיא חברה קבלנית כלשהי. אפשרות נוספת היא של חברה יזמית-קבלנית אשר מתעסקת בשני המישורים גם יחד ואיתה עדיף לכם להתקשר. מדוע? מאחר וחברה מהסוג הזה היא בדרך כלל בעלת גב כלכלי ענק, מה שמאפשר לה גם ליזום את הפרויקט וגם לבצע את הבנייה שלו בפועל. הדבר אמור לספק לכם ביטחון רב לגבי הכסף שלכם וגם מבחינת איכות הבנייה, מאחר והחברה היזמית תעשה את הכל על מנת לשמור על המוניטין שלה ועל כן תדאג שהבנייה תתבצע בצורה המקצועית והאיכותית ביותר. הדבר יתבטא במישורים רבים, החל מהעסקה של העובדים המקצועיים ביותר, דרך שימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר ועד הקפדה על כללי בטיחות בעבודה של כל עובד ועובד.

 

חברת יזמות ובנייה – כך תדעו עם מי להתקשר

על מנת להיות בטוחים שמדובר בחברה שרשאית לעסוק לא רק ביזמות אלא גם בבנייה עצמה, עליכם להתבסס לא רק על פרסומים כאלה ואחרים אלא ממש לבדוק האם השם של החברה מופיע בפנקס הקבלנים. קל מאוד לברר זאת דרך אתר משרד התמ"ת, כשחשוב לשים לב גם מהו הסיווג של אותה חברה. ע"פ תקנות רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות (סיווג קבלנים רשומים), התשמ"ח-1988 יש חמש דרגות סיווג של קבלנים, לפי היקפי העבודה המותרים להם וחשוב לוודא כי החברה המיועדת אכן מחזיקה בסיווג המתאים לביצוע הפרויקט שמוצע לכם. מעבר לזאת, חשוב לוודא גם כי החברה מציעה ערבויות ביטחון לכסף שלכם, על כל צרה שלא תבוא. אומנם מרבית חברות היזמות והבנייה הינן בעלות גב כלכלי חזק, חלקן אף פעילות בתחום עשרות שנים ובעלות מוניטין רב, אך לעולם אין לדעת אילו בעיות יצוצו. חברת יזמות ובנייה רצינית תמיד תחזיק בערבות בנקאית כך שגם אם תתרחש תקלה כלשהי תקבלו את כספכם בחזרה.

ערבות נוספת שכל חברה בתחום אמורה להציע לכם היא פוליסת ביטוח מקיפה שכוללת בתוכה ביטוח קבלנים, ביטוח צד ג', ביטוח אחריות מקצועית ועוד סעיפים שיגנו עליכם. הקפידו לבדוק ולדרוש זאת  ואין שום סיבה שלא תגשימו את החלום של דירה חדשה ויוקרתית, בדיוק כפי שהובטח לכם.