היזהרו! הונאות נפוצות בקניית דירה

היזהרו הונאות נפוצות בקניית דירה

אזרחים רבים מתלבטים אם לרכוש דירה חדשה מחברה קבלנית, או לחלופין לרכוש דירת יד שנייה. בשתי האופציות חשוב לבחון את העסקה מהיבטים רבים וזאת כיוון שיש הונאות נפוצות בקניית דירה. כי מדובר בעסקאות שההיקף הכספי שלהן הוא רחב ולכן יש להיות עירניים.

רכישה של דירה חדשה

כאשר יוצרים התקשרות עם חברות ייזמות ובניה כדי לקנות דירה יש לוודא שיש בנק שמלווה את העסקה הזו. זאת כיוון שהבנק לפני שהוא מאשר את הליווי הכספי בוחן את העסקה באופן מעמיק. אם הוא אישר אותה קיימת סבירות גבוהה שזו עסקה טובה ובטוחה.

כאשר יש הצעות בעלויות מאד נמוכות כמו רכישת דירה באמצעות קבוצות רכישה, הדבר עלול לעיתים להיות מסוכן. במקרים אלו יש לבחון עסקה מסוג זה בשבע עיניים ולהימנע מעסקאות שנראות חשודות.

רכישת דירות יד שנייה

כאשר יש הזדמנויות של דירות בעפולה למכירה שהן יד שנייה, יש לוודא כמה דברים חשובים בלשכת המקרקעין המחוזית:

  • יש לבדוק שהאדם שהציג את עצמו כבעל הנכס הוא אכן הבעלים הרשומים במאגר המידע. דבר נוסף שיש לבדוק הוא האם יש בעלי זכויות נוספים.
  • אם קיימים שעבודים, או עיקולים על נכס ספציפי זה.
  • במידה וקיימת הערת אזהרה, דבר המעיד על כך שהנכס נמכר למישהו אחר. מה שאומר שבעל הנכס מנסה לבצע מכירה של נכס זה פעם נוספת.

הקמה של שכונות חדשות בערי הצפון

לאור הצורך ביחידות דיור נוספות, הרשויות מבצעות השבחת קרקע ויוצרות מיקומים שבהם אפשר לפתח שכונות חדשות. היזמים בונים בהן מבני מגורים רבים רבי קומות ובדרך זו תושבים רבים שמחפשים מקום לרכוש נכסים, נחשפים לאפשרות לקנות דירות חדשות, אשר קיימות בשלל גדלים ובתכנונים יפהפיים.

נכסים להשקעה בצפון

מי שיש לו כבר דירה שהוא גר בה, מבצע איתור נדל"ן במקומות הנכונים שבהם יש הזדמנויות נדל"ניות שהן אטרקטיביות. בחיפוש של דירה להשקעה חשוב לבחור במיקום שיש בו דרישה לדירות להשכרה. למשל בערים שיש בהן עבודה או בסמוך לאוניברסיטאות ולמכללות כמו בחיפה ובקרית שמונה. במקומות אלו הסטודנטים מחפשים מקום למגורים בשנים של הלימודים ולכן יהיה קל למצוא שוכרים.

מרכזים מסחריים בצפון

ההרחבה של שכונות המגורים מצריכה בנייה של מרכזים מסחריים נוספים. זו דרך מעולה להתפרנס ולכן יש לקוחות שתעניינים באופציה של חנויות למכירה בעפולה. יש להקדיש מחשבה רבה לנושא רכישת נכס למטרה מסחרית, כדי להחליט איזה עסק להפעיל בשטח זה. המטרה היא לפתוח בתחום מכירה שיש לו דרישה בהתאם למיקום הגיאוגרפי, כמו חנות לממכר מזון, ביגוד, הנעלה וכו'.

כאשר התושבים מהסביבה יבינו עד כמה נוח לבצע קניות בסמוך למקום המגורים הם יעלו את רמת ההכנסות של החנות ולכן זו תהיה עסקה כדאית להפעיל חנות בקומפלקס ייחודי זה.