המדריך המלא לעיצוב פנים מודרני

עיצוב פנים מודרני

השקעה בנכס היא תהליך אסטרטגי מחושב שיכול לספק לכם רווח נאה; כמו שהשקעתם ברכישת נכס, כך כדאי להשקיע גם בעיצובי החלל ולהשביח אותו עד הפרט האחרון.
דיירים רבים היום, מחפשים עיצוב פנים מודרני שמאופיין בצביון נקי, מינימליזם, חומרים טבעיים ומזמין שקט ושלווה במרחב ולכן, מאמצים את עקרונות העיצוב המודרני ומטמיעים אותם בכל חדר וחדר בסביבת המגורים.
מה נחשב לעיצוב פנים מודרני, מהי הייחודיות שלו, אילו צבעים, חומרים ורהיטים תבחרו לבית בסגנון מודרני? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

עיצוב מודרני – אסתטי מונוכרומטי ופונקציונאלי

עיצוב פנים מודרני הינו בעל שורשים סקנדינביים – גרמניים ומאופיין באסתטיקה מינימליסטית, לפיה כל אובייקט בחלל נבחר בקפידה.
סקלת החומרים היא באוריינטציה טבעית שפוגשת את טרנד התיעוש, מעץ דרך ברזל ועד כרום, ריפוד עור, זכוכית המייצרת שקיפות ואפקט מרחף במרחב.
הגוונים ניטראליים ומונוכרומטיים לרבות שחור דרמטי, לבן בוהר, שמנת, בז', אפור אורבני. אפשר לראות העדפה של רהיטים בעלי קווים ישרים, במיוחד בשולחנות ובמערכות הישיבה שמפנות מקום בפריסה של מרחב פתוח ומיישרות קו עם הסימטריות של החלל.
הרהיטים קלילים, אך מעת לעת מתפרץ החוצה פריט הצהרתי שמכתיב את הטון. חלה הימנעות מקישוטיות יתר ולכן, ניתן לראות מרווחים בין הפריטים, קירות כמעט חשופים מלבד יצירת אמנות משמעותית או שעון קיר סולידי.
המינימליזם מאפשר התמקדות באובייקטים ומתאים מאוד גם לחללים קטני ממדים בעלי תקרות נמוכות וכך מייצר זרימה טובה יותר בחלל. בעיצוב זה מתמקדים בעיצוב גיאומטרי שהצורניות שלו מובחנת ויוצרת גם אפקט מעניין בחלל.
הרב תכליתיות והפרקטיות היא חלק בלתי נפרד והרהיטים מתאימים את עצמם לקונספט משולחנות אוכל נפתחים, מדפים נשלפים, פתרונות אחסון מודולאריים המייעלים את סביבת המחיה ומאפשרים התאמה והכוונה בהתאם לצרכים הייחודיים המשתנים שמתעוררים כל פעם מחדש.
הצביון הנקי, ביחד עם המודולאריות, מאפשרים סגנון מודרני שהוא גם על-זמני ולא משתנה לפי הטרנדים המתחלפים (אותם אפשר לעדכן באמצעות אקססוריז משתנים), אלא נשאר רלבנטי לאורך זמן ובתקופות שונות גם של שינויים.

שילוב של הצבע השחור עם עץ

כיצד לעצב בית מודרני?

עיצוב חלל מודרני מתחיל בהיענות לתכתיבים וליסודות של הבית המודרני וזה כולל קונספט פתוח, פריסה מסודרת, בחירה בפינצטה של כל רהיט ופריט ואביזר. נעשה שימוש בצורות מלבניות ומרובעות כמו שולחנות מלבניים או ריבועיים, מערכת ישיבה ארוכה או צמודה לקיר שממשיכה את הקו הישר של החלל. הגוונים שייבחרו לעטוף את הקירות ואת אריחי הרצפה יהיו סולידיים ניטראליים, פסטליים עם קיר כוח שיהווה את מוקד העניינים והמשיכה של החדר.
אפשר להמשיך את הצבעוניות השקטה בדמות הרהיטים בגוונים זהים או ליצור בולטות לטובת אחד הרהיטים בפרינט מעניין או בצבע נועז ועז על הרקע הנקי של הסביבה.
אם הלוק המודרני מעט מנוכר אפשר להוסיף אפשר של חמימות באמצעות חומרים טבעיים בטאץ' מחמם, כמו רצפת פרקט או טקסטיל רך מכותנה, שיפון.

ספת עור, פריט על זמני, וחזק בעיצוב פנים מודרני


חשבו על שלושה גוונים שיחזרו בחלל ועל חומרים שיעניקו שקט, כמו גופי תאורה מברזל או מתכת כלשהי והמשיכו את הקווים הישרים גם באביזרים המשלימים – מדפים שמקובעים בצורה אנכית לקיר, קונסולה צורנית, ספסל מאבן וכדומה. מבחינת ריהוט- ספת עור נחשבת לפריט בעל מראה אל-זמני, קלה לתחזוקה, בעלת עמידות יוצאת מגדר הרגיל, רכה ונעימה המתאימה למזג האוויר ולמשתמש ושתתאים בכל גוון לחלל מודרני מאופק ומרשים.
עיצוב פנים מודרני מינימליסטי ונקי שמתאים לרצונות ולצרכים של הדיירים וישביח ויעצים את החלל מתחיל במעצב פנים שידע ללוות אתכם לכל אורך הפרויקט ולהתאים את החלל למאפיינים של סגנון חייכם ולנכס הספציפי בהתאם לתנאי ואילוצי השטח.