דירה VS קרקע: במה עדיף להשקיע?

שטחים חקלאיים

הרבה אנשים שיש להם כסף מזומן בצד, מבקשים להשקיע אותו בנכס כלשהו שהוא ממשי. לא לכולם מתאים ולא כולם רוצים להשקיע את הכסף שלהם במניות, בבורסה או אפילו בביטקוין. התחושה שיש להם נכס ממשי, קרקע או בית שאותו הם יכולים למכור או לסחור בו, מעניקה להם תחושה יותר רגועה וגם סוג של ביטחון כאשר הם מחזיקים ברשותם את הנכס. כאן מתעוררת השאלה המהותית והמשמעותית ביותר- במה באמת כדאי להשקיע. האם כדאי ללכת על השקעה בדירה או כל מבנה אחר אותו אפשר להשכיר או למכור בעתיד או שמא עדיף להשקיע בקרקע כלשהי עליה אפשר יהיה לבנות כל דבר. אז השאלה היא שאלה ואי אפשר באמת לענות עליה במסגרת זו. מה שכן, נוכל לייעץ לכם שלא לעשות אף פעם צעדים פזיזים. גם אם מציעים לכם קרקע שעל פניו היא קרקע בטוחה לחלוטים אך היא שוכנת אי שם מחוץ לגבולות הארץ, אל תמהרו לשים את הכסף. גם אם תבקרו במקום ותראו את הנכס, זה עדיין לא יוכל לתת לכם את האינדיקציה כי אכן מדובר בנכס שווה. זאת משום יש דברים נסתרים שאותם אנחנו לא רואים ורק מי שכבר נפל עם נכסים כאלה מבין היטב ויודע על מה מדובר.

הפשרת קרקעות חקלאיות – אפשר לסמוך על זה?

אנחנו מתבשרים בלי סוף על אפשרות לרכוש קרקעות חקלאיות במחירים אפסיים כאשר ההבטחות הן בשמיים. כל בעל קרקע כזו מוכן להבטיח עליות תשואה גבוהות ומפתיעות וזאת רק אם נמהר ונרכוש את הקרקע. בפועל אנחנו יודעים כי הרבה מאוד קרקעות מהסוג הזה התבררו בסופו של דבר כעסקאות קש וזה רק אחרי שאנשים כבר שמו את כספם והשקיעו הרבה לרכישת הקרקע. כך שברור שזה ממש לא חכם וממש לא נכון למהר ולשים כסף עבור קרקע בלי לבדוק מראש מה דיוק ההבטחה כוללת.

עם זאת, חשוב לציין כי יש בהחלט שטחים חקלאיים למכירה שהם שטחים אמינים לחלוטין וכאלה שיכולים לתת מענה מושלם לאנשים שרוצים להשקיע בקרקע מניבה וליהנות מתשואה גבוהה. חשוב לעשות את כל הצעדים הללו בזהירות רבה, עם ליווי מקצועי ורק לאחר ייעוץ עם איש מקצוע שמכיר את התחום ומבין אותו לעומק.

דירה או קרקע?

אז דברנו על השקעה בקרקעות. אך האמת היא שגם השקעה בדירה עשויה להיות מסוכנת ולהתברר בסופו של דבר כהשקעה לא מניבה.

אז גם בקנייה של דירה חובה לבדוק היטב במה המדובר ולא למהר לקנות מוצר בלי לוודא את המצב שלה מכל הבחינות. בעזרת עורך דין נדל"ן תוכלו להבטיח לעצמכם כי הנכס יהיה נכס בטוח, נכס אמין, נכס בלי כל בעיה משפטית וכזו שרק תרווה אתכם נחת ותשואה.