כל מה שצריך לדעת על השקעות נדל"ן בזמן הקורונה

השקעה בזמן קורונה

המגפה יצרה שינוי מהותי בחשיבה של אזרחי ישראל בנושא השקעות נדל"ן בזמן הקורונה, על הסוגים  השונים ואת המגמה רואים בכל משרדי המכירות של הפרויקטים השונים.

דירות למגורים

הסגרים שהיו במהלך המגפה, יצרו סירי לחץ בבתים רבים כיוון שכל בני הבית היו יחד בבית, ללא אפשרות של הילדים לצאת החוצה ללימודים, לחוגים ולפעילויות חברתיות. בנוסף לכך במשפחות רבות שני ההורים היו אמורים לעבוד מהבית ולכן הקושי היה עצום. פתאום בני הבית הבינו שדירת המגורים שלהם שעד עתה נחשבה עבורם אידאלית, לא מתאימה למקרים קיצוניים כמו מגפה, כיוון שאין די מרחב אישי.

בחירה של דירה חדשה למגורים

עקב כך משפחות רבות בחנו פרויקטים חדשים או דירות יד שנייה וקנו דירות גן כך שיהיה לילדים מרחב, או לחלופין דירות גדולות עם מרפסות רחבות ידיים כמו במיני פנטהאוזים או בפנטהאוזים.

דירות להשקעה

בנוסף לכך מי שיש לו הון עצמי, החליט שכדאי להשקיע את הכסף לטווח הרחוק ברכישה של דירות כיוון שלאורך זמן קיימת סבירות גבוהה שהמחירים יעלו באופן מהותי. כאשר בוחנים את קצב העלייה של שווי דירות בעפולה רואים שאף על פי שבירת העמק נחשבת פריפריה, אחוזי העלייה של שווי הנכסים עלה בקצב מהיר מאד בשנים האחרונות.

כמות התחלות הבנייה בישראל היא נמוכה והיא אינה תואמת את קצב הצריכה של נכסים לאור העלייה בתוחלת החיים והגידול הטבעי של האוכלוסייה. זו הסיבה שמשקיעים רבים מחליטים לרכוש כעת נכסים, כיוון שההיצע בעתיד יהיה נמוך יותר אלא אם יהיה שינוי דרסטי בקצב התחלות הבנייה בישראל.

נכסים מסחריים להשקעה

אופציה מסקרנת נוספת היא רכישה של משרד או של חנות להשקעה. החשיבה של אנשי עסקים רבים היא במקום לשכור משרד שמשמש עבור הפעלת העסק שלהם, כדאי לרכוש משרד ולא להיות תלוי בבעלי הנכס. או לחלופין, אפשר לרכוש חנות בגודל הרצוי ולהפעיל בה עסק של מכירת ציוד או מזון על פי הכישורים של בעל הנכס.

לוקיישן לוקיישן לוקיישן

הנושא החשוב ביותר בבחירה של נכס לקניה הוא המיקום שלו. אחת האופציות הטובות ביותר שמוצעות בצפון היא פרויקט NEXTOP אשר מיועד לתחום ההייטק. הקומפלקס ממוקם בצומת החשוב של העיר אשר מתנקזים אליו כל הכבישים הראשיים מהשכונות המרכזיות של העיר. בנוסף לכך תחנת הרכבת נמצאת במרחק הליכה מהמתחם המסחרי וזהו יתרון עצום עבור כל העובדים שיכולים להגיע מהערים הסמוכות למקום העבודה, בתחבורה ציבורית שהיא נוחה וסדירה.

כל רוכש פוטנציאלי בוחר לקנות את המשרד בגודל שהוא הנכון ביותר עבורו, קיימים במבנים המעוצבים הללו משרדים בכמה גדלים בקומות השונות לנוחותם של הלקוחות. החנויות ממוקמות בקומת הכניסה וגם הן מוצעות בהיצע נרחב של גדלים ועל פי המטרות.