8 טיפים להשקעת נדל"ן נכונה

השקעת נדל"ן

השקעת נדל"ן מחזיקה בלא מעט יתרונות, אך גם צעדים מבטיחים ניתן לדחוף, ובמקרה הזה לדחוף לעבר תשואה כמה שיותר נאה. מכאן שאם גם אתם לא מתלהבים מאותה ריבית פושרת שמציעים הפיקדונות בבנק ואם גם אתם מאמינים בהשקעת נדל"ן, בתחום בכלל ונשענים על ערך הנכס שלעולם אינו נעלם, יש כמה טיפים שעליכם להטמיע טרם יוצאים לדרך.  

כמה שיותר בדיקות

בוחרים להשקיע בנדל"ן מסחרי? רגע לפני שממהרים לחתום, עוצרים לבצע מספר בדיקות. בוחנים מהי משמעות המיקום, מהו המצב הנוכחי, מהי המגמה הארצית, האם הקרקע מחזיקה באישורי בנייה, האם קיימים היטלים, מהי המשמעות מבחינת תוואי התחבורה וכדומה.

מתחם פריצה

מונח זה משקף את המטרה של כל משקיע בנדל"ן. הכוונה היא לאתר מתחם שבהתאם לסך המשתנים והתחזיות אמור לזנק בעתיד הנראה לעין. החוכמה היא להיות בקיא בתחום ורגיש לטרנדים חולפים/קבועים. 

התייחסות לפרמטר הזמן

עסקת נדל"ן עשויה להחזיר את עצמה בתוך פרק זמן קצר והיא יכולה להחזיר את עצמה רק בעוד כמה שנים. חשוב להיות מודעים לכך – להבין כמה זמן מחכים עד שמתחילים לראות רווחים. 

עירוב שימושים

עוד מונח שראוי להכיר הנו "עירוב שימושים". הכוונה היא שאם עד כה נהוג שקיימים מתחמים ייעודיים עבור מגורים, תעשייה ועסקים, הרי שכיום ניתן למצוא מתחמים שמציעים באותו מיקום גם וגם ובמתחמים אלו כדאי ביותר להשקיע. הם מאוד מבוקשים, ולו כי כל נישה מפרה נישה אחרת.

מודעות לסך העלויות

עסקת נדל"ן בהחלט עשויה להתגלות כמניבה, אך יש להיות מודעים לסך העלויות המשניות, קרי מיסוי, ביטוחים, עלויות ניהול, שיפוץ וכדומה. 

היו ישראלים טובים

בעת סגירת עסקת נדל"ן יש להיות הישראלי החוצפן. זה שאינו מהסס להציף שאלות, להקשות ולהתמהמה עם מעמד החתימה. חשוב לבחון היטב את הצד הנגדי בעסקה, אם באמצעות בחינת מסמכים בעירייה ובמועצה המקומית ואם באמצעות הצפה של כל שאלה שעומדת מאחוריה התלבטות לגבי כדאיות העסקה. בנוסף, גם לאחר סגירת העסקה אל תניחו שהכול "קורה", אלא תוודאו זאת בעצמכם – השקיעו זמן במעקב צמוד.

הפכו למומחים

ממש כפי שקוראים ביקורות ולומדים אודות הטכנולוגיה שעומדת על הפרק לפני שרוכשים רכב חדש, כך גם כאן. אם בוחרים להשקיע בנישה מתחום הנדל"ן, לימדו עליה ככול הניתן, ואם צריך קבלו ייעוץ מקצועי בתשלום.  

לא לפחד מנדל"ן מסחרי

רבים מהאנשים שמחזיקים בסכום הנדרש עבור השקעות נדל"ן, מחפשים אחר דירה למגורים ונרתעים ממהלך שנוגע לנדל"ן מסחרי. פה ראוי לדייק כמה עובדות. נדלן מסחרי הוא כל נדל"ן שנוגע לשטחי מסחר, למבני תעשייה, לנכס ייעודי עבור משרדים וכדומה. בטריטוריה זו ניתן לפעול בשתי דרכים: באופן ישיר (רוכשים את הנכס), או באופן עקיף (משקיעים בקרן שמנהלת את הנכס). מה היתרון של האופציה השנייה? זוכים לפזר את הסיכון וחוסכים זמן ניהול יקר (אלמנט שלא כל אחד יכול לשאת).

מאמר זה נכתב עבור שגום – מסחר והשקעות בע"מ