חללים מעוצבים בפרויקטים למגורים

חללים מעוצבים בפרויקטים למגורים

עיצוב חללים בנויים נפוץ מאוד, וגם בולט מאוד, בחללים מסחריים ומשרדיים; אולם בעוד בתי עסק וחברות משקיעים המון מחשבה וכספים בעיצוב הפנים שלהם, בשנים האחרונות עולה השכיחות גם של חללים מעוצבים בפרויקטים למגורים – עם עיצוב מושקע ברמה גבוהה. איך בכל זאת ניתן לעשות זאת בלי לפוצץ את הכיס? הנה כמה טיפים

אנו רואים זאת בהבלטה יתירה בכל פיסת נדל"ן מסחרי– בין אם זה משרד, חנות או קניון מסחרי: ההשקעה בעיצוב חללים מסחריים הינה גדולה מאוד, ובולטת מאוד. הסיבה לכך כמובן ברורה – הרעיון הוא למשוך את העין ואת הכיס, כך שמי שמגיע לאותם חללים חש בנוח ומקבל את המסר המסחרי הנכון כדי לעודדו לרכוש את מה שמוכרים באותו מרחב.

אולם לצד ההשקעה הגדולה והמובנת בעיצוב חללים מסחריים וכלכליים, בשנים האחרונות אנו עדים יותר ויותר לחללים מעוצבים בפרויקטים למגורים. חללים מעוצבים למגורים, ברמה גבוהה ובהשקעה נראית לעין, הפכו לדבר נפוץ לא רק בקרב בני עשירים והשכבות הגבוהות, אלא גם עבור בני מעמד הביניים ומטה, במיוחד בפרויקטים חדשים שנבנו בשנים האחרונות. במילים אחרות, חללים מעוצבים בפרויקטים למגורים הפכו לחלק מסטנדרט הבנייה החדש.

נכון, ניתן להשקיע לא מעט כסף הן בתכנון ובעיקר בביצוע של עיצוב חללים בנויים למגורים; פרויקט השיפוץ, האיבזור והביצוע יכול לעלות עשרות אלפי שקלים, ואף למעלה מכך, אם ישנו התקציב המתאים והרצון להשקיע אותו.

אבל ניתן גם לעצב חללי מגורים בתקציב יותר צנוע, מבלי לוותר על האיכות ועל שדרוג משמעותי של הנראות שלהם. הנה כמה טרנדים חשובים בעולם עיצוב בתי מגורים, שאינם בהכרח מפוצצים את הכיס בעת יישומם בביתכם:

חללים מעוצבים בפרויקטים למגורים

גופי תאורה מעוצבים

אין חולק על כך שניראות של מקום, אפילו תפיסת גודל המרחב הקיימים, הינו בין היתר פונקציה של התאורה במקום.

תכנון מוקפד של הצבת גופי תאורה מעוצבים במרחבי המגורים השונים יכולים לעשות הבדל גדול מאוד בכל המראה של הבית, ולשוות לו מראה נוצץ ויוקרתי. גופי תאורה מעוצבים יכולים להוות חלק מרכזי בשדרוגם של חללים מעוצבים בפרויקטים למגורים מכל הסוגים והגדלים.

גופי תאורה כאלו עשויים להיות על התקרה, או צמודי קיר; הם יכולים גם להיות גופי תאורה העומדים על הרצפה או על רהיטים אחרים, בהתאם לסוג ולאופי של אותם גופי תאורה.

עיצוב ביופילי ועיצוב בוהו-שיק

טרנד עיצוב עכשווי לוהט הינו עיצוב ביופילי, המשתמש באלמנטים טבעיים וחומרים טבעיים כגון עץ לסוגיו השונים, וצובע את המרחב בצבעי טבע חמים ונעימים לעין. אלמנט חשוב נוסף בעיצוב ביופילי הינו שימוש נרחב בעציצים בגדלים שונים, כדי להכניס את הטבע למרחב המעוצב.

בהמשך לעיצוב ביופילי, גם עיצוב בוהו-שיק, החזיר לאופנה עיצובי פנים מלפני חמישים שנה ויותר, תוך שימוש בדוגמאות בד ועיצוב רהיטים פרחוניים ודוגמאות של טבע, ומייצר צבעוניות עליזה ונעימה לעין במרחב המגורים המעוצב.