חידושים בבניית פרויקטים מסחריים

טעינת רכב חשמלי

בניית פרויקטים

מגפת הקורונה יצרה שינויים רבים בתפיסת העולם המרחבית של בניית פרויקטים ולכן המגמה היום היא לבנות באופציה של עירוב שימושים. המטרה היא שהכול יהיה נגיש עבור מי שעובד במשרדים המודרניים ולכן כמעט לא יהיה צורך לצאת מהמשרד. פעולות מנהלתיות רבות מבצעים היום באמצעות אתרי האינטרנט השונים וזה חוסך פעולות רבות שביצעו בעבר בדואר, בבנקים ובמשרדי הממשלה השונים. בבניינים החדשניים יהיו משרדים, מגורים, בתי ספר, גני ילדים, מקומות מסחריים כמו רשתות שיווק וכולם יחיו בסינרגיה מלאה זה עם זה. התכנון האורבני צועד לכיוון בנייה של ערים חכמות שיש בהן מבנים בעלי נוחות מקסימלית והתאמה לעידן החדש. בכל מבנה מסחרי יוקם חניון תת קרקעי בן כמה קומות וזאת בהתאם לכמות המשרדים בכל מבנה. בין מקומות החניה תבוצע גם התקנת שקע טעינה לרכב חשמלי. זאת לאור העובדה שיש בישראל כבר עכשיו רכבים חשמליים רבים והכמות הזו גדלה בכל יום. לכן בעת תכנון החניון התת קרקעי מקצים אחוז מסוים ממקומות החניה עבור הרכבים החשמליים שיוכלו לבצע טעינה בכל עת ולכן יהיו חניות עם שקע טעינה בכמות הנדרשת, שהיא אחוז מסוים מכלל מקומות החניה בחניון.

בניית פרויקטים מתקדמים

בעת תכנון מיזמים עתידיים, מומחי התכנון מעוניינים להעניק לכל גורם שיהיה פעיל במתחמים המסחריים את מלוא הצרכים שלו, זאת תוך עיצוב סביבתי ופנימי. בהתאם לגודלו של השטח ולאחוזי הבנייה מתכננים את כמות הקומות האפשרית בכל מבנה והחלוקה לאולמות השונים. יש אפשר לתחום אולמות גדולים או אולמות קטנים וזאת על פי הדרישה של הלקוחות.

תפיסת העולם של היזמים השונים משתנה, חלק מהם מעוניינים למכור את מלוא הנכסים לעסקים, אחרים מעדים להשכיר את כל השטחים ומקצת מהם מעוניינים למכור חלק מהמשרדים כדי להחזיר לעצמם את ההשקעה הכספית העצומה וחלק מהמשרדים יושכרו וכך הם ייהנו מהכנסה פאסיבית לאורך זמן.

רכב חשמלי

בנייה מודרנית של מבני משרדים

כל הליך בניית פרויקטים מתבצע על פי התקן הישראלי המחמיר בכל הנוגע לשיטות העבודה ולחומרי הגלם. בהתאם לכתב הכמויות כל קבלני המשנה מחויבים לבצע את העבודות השונות כמו אלומיניום, נגרות חשמל, אינסטלציה וכו' רק על פי המידע הכתוב. המפקחים ההנדסיים בשטח מוודאים שהכול מתבצע על פי מה שהוכתב מראש.

שירות למשרדים

בניית פרויקטים כוללת את הצורך בדאגה לכל אחד מהעובדים ומהאורחים בבניין ולכן בכל קומה יש מתחם שירות לנוחותם של העובדים, זה כולל שירותים משותפים, מתקן אוטומטי להורדת האשפה מהקומה העליונה ועד המיכל הממוקם בקומת הקרקע ולעיתים גם מתחם שימושי לאחסנת האופניים החשמליים והקורקינטים החשמליים שהעובדים מגיעים איתם למשרדים.

בכל מבנה יש כמה מעליות אשר יורדות גם לחניון התת קרקעי כך שלא יהיה צורך בהחלפה של מעלית בקומת הכניסה ומעברים נוחים לכל מתחמי השירות בכניסה כמו בית הקפה, סופרמרקט, בית מרקחת ועוד.