ליווי משפטי של עורך דין מקרקעין

ליווי משפטי

ליווי משפטי 

כל אדם שרוכש או שוכר נכס למגורים או נכס מסחרי זקוק לאורך כל הדרך לאופציה של ליווי משפטי של עורך דין מקרקעין אשר ישמור על האינטרסים שלו בתהליך הרכישה או ההשכרה. עולם המקרקעין הוא עולם מורכב וסבוך ומי שאינו עוסק בכך אינו מודע למשמעות של הסעיפים השונים ולדקויות של תתי הסעיפים. כל סעיף עלול לגרור למצבים בעייתיים, בלי שהקונה מודע לכך ולכן הוא זקוק לעורך דין שיגן עליו מתחילתו של התהליך ועד סופו.

הלקוח בדרך כלל מעדכן את עורך דין מקרקעין על מהות הרכישה, מיהו המוכר אם מדובר בדירת יד שנייה, הסכום שאושר לתשלום והמדרגות בלוח התשלומים. עורך דין זה בוחן באופן מעמיק את כל המהלך מול הרישומים ברשם המקרקעין ומול הרישומים במחלקת ההנדסה ברשות המקומית כדי לוודא שהמידע הבסיסי הוא תקין והוא מאפשר את קיום העסקה.  

ליווי משפטי בעסקת רכישה של נכס מגורים או מסחר חדש

התנודתיות של תחום הנדל"ן מדרבן לקוחות פוטנציאלים רבים לרכוש דירות למגורים, דירות קטנות עבור זוגות צעירים, דירות גדולות עבור משפרי דיור וגם דירות להשקעה כדי לנתב כספים קיימים עבור רכישת נדל"ן ולאחר מכן לבצע הליך השכרה של הנכס וקבלת הכנסה פאסיבית מדי חודש. 

יש גם הזדמנויות מסחריות עסקיות כמו רכישת משרדים או חנויות בגדלים שונים במרכזים מסחריים בעלי פוטנציאל גבוה. הלקוח משתף את עורך הדין שמבצע עבורו ליווי משפטי ומתייעץ אתו על מהלכים כדאיים בהתאם לחוסנו של הקבלן, מועד קבלת הנכס לאכלוס, אפשרויות הקמת עסקים בהם  וסעיפיו של החוזה.

חתימה על חוזה לקניית נכס 

אם התקבלה החלטה על רכישה של אחד מהנכסים, מנהל המכירות של היזם מעביר לעורך הדין של הלקוח את טיוטת החוזה כדי שיעבור עליה. ברוב המקרים לא מתבצעים תיקונים מהותיים אך יש לבחון את כל החוזה באופן מעמיק ולהתעכב על הנושאים המשמעותיים ביותר כמו אופן העברת הבטוחות ללקוח לאחר כל העברה כספית. המטרה היא להקפיד על כך שללקוח יהיו את מלוא הערבויות בנקאיות לאחר העברת כל תשלום לקבלן וזאת כדי שיהיה מוגן, אם חלילה תיוצר בעיה והקבלן לא יוכל להמשיך ולהשלים את כל הפרויקט עקב סיבות שונות.

חשיבותו של עורך דין מקרקעין 

ליווי משפטי של עורך דין אשר מתמקצע בתחום זה, מוביל את הלקוח לביצוע עסקאות מוצלחות והגונות. מי שאינו שוכר את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום זה, מסתכן בכך שעלולות להיות מהמורות בדרך עקב דברים שלא היו ידועים ועלולים לסכן את העסקה. 

עורך הדין מציף את כל הנקודות הבעייתיות ומגיע להסכמות עם עורך הדין של הצד השני לגבי סעיפים שונים כך שיהיו מקובלים  על שני הצדדים.

הייעוץ המשפטי הוא מוצר נחוץ ובסיסי ואין לוותר עליו בכל עסקת מקרקעין לאור ההפתעות הלא צפויות שהתגלו במקרים רבים בעבר. 

מאמר זה נכתב עבור שגום – מסחר והשקעות בע"מ