מה לבדוק לפני שקונים דירה חדשה?

דירה חדשה

הצלחתם למצוא דירה שהיא נראית בעיניכם האחת והיחידה? מעולה! אך שנייה לפני שאתם קופצים לקנות אותה, ביררתם שהיא רשומה בטאבו? בדקתם שאין לה שום חריגות בבנייה? האם אתם יודעים בוודאות ממי אתם קונים את הדירה? לפני שאתם רצים לחתום על החוזה, אתם חייבים לבדוק מספר דברים. אז מה לבדוק לפני שקונים דירה חדשה? המשיכו לקרוא ותגלו הכל בעצמכם.

מה אתם צריכים לבדוק לפני שאתם קונים?

לפני שאתם חותמים על חוזה שהדירה שלכם, עליכם לבצע בדיקות פיזיות, כלומר עליכם לבדוק מה מצבה הפיזי ואם כל המערכות בה תקינות. בדקו את המצב של הקירות בכל החדרים וודאו שאין שום סדקים בקירות. בדקו את המזגנים, האמבטיה, הברזים, החלונות והארונות. כמו כן, כדאי לכם לבדוק שאין שום נזילות ועובש ברחבי הדירה. לאחר מכן, בדקו את הסביבה החיצונית. המיקום שלה זה אחד הקריטריונים הכי חשובים בקנייה. תבדקו את השכונה שהדירה נמצאת בה, אם יש גני ילדים ובתי ספר קרובים, אם יש לכם גישות לכבישים ועוד. אם אתם רוצים לדעת על עוד דברים שכדאי לבדוק לפני רכישת דירה, תוכלו להיכנס לאתר Homely-mls שם תוכלו למצוא עוד הרבה מאוד מידע לגבי הדברים שעליכם לבדוק לפני הקנייה.

האם עליכם לבדוק את הנוסח של הטאבו לפני קנייה של דירה חדשה?

חד משמעית כן! זו אחת מבדיקות החובה שיש לערוך לפני קנייה של דירה. לפני שאתם רוכשים דירה כדאי שתבדקו אם למוכר יש נוסח של הטאבו העדכני. צריך לבדוק ולוודא שהדירה רשומה בנוסח הטאבו, לבדוק שמי שמוכר לכם הוא הבעלים הרשמיים ואין עוד מי שרשום בטאבו, וגם כדאי לבדוק אם קיימות כל מיני הגבלות מיוחדות.

אילו עוד בדיקות צריך לעשות לפני קנייה של דירה חדשה?

הבדיקות הנוספות שנדרשות לפני ביצוע של רכישה הן בדיקה של שמאי מקרקעין מוסמך. השמאי צריך לבדוק את הדירה. הוא צריך להעריך את הערך האמיתי של הנכס. גם בדיקה של הקבלן צריכה להתבצע לפני הרכישה. כדאי לכם לבדוק מה המוניטין של הקבלן, מה רמת הבנייה שלו והאם תבעו אותו בעבר על לקויי בניה. נוסף על כל אלה, עליכם לבדוק את העסקאות שנעשו באזור. אתם יכולים להיכנס לאתר של רשות המיסים ולראות אילו עסקאות בוצעו בשנים האחרונות באזור. תוכלו לראות אילו סוגי דירות נמכרו, איפה ובאיזה מחיר. אלו נתונים שיכולים מאוד לעזור לכם במשא ומתן על המחיר. הבדיקה האחרונה שעליכם לבצע לפני הרכישה היא בדיקה של מתווך נדל"ן. מתווך שיודע מה הוא עושה יכול לסייע לכם במשא ומתן על הדירה ואף אולי גם להוריד את המחיר שלה בכמה אלפי שקלים.