טיפים חשובים למניעת שריפות בבית

מניעת שריפות בבית

אנחנו לא צריכים לספר לכם כמה זמן מסוכן כאשר פורצת שריפה בבית, ובטוחים שאתם עושים כל מה שביכולתכם כדי למנוע את זה. עם זאת, אף פעם לא מזיק ללמוד עוד על הנושא ולהבין כיצד אתם יכולים להגן על האנשים והחפצים שיקרים לכם.

מעבר להצטיידות בפוליסה של ביטוח תכולה לדירה אונליין שתעזור לכם להתמודד עם מקרי חירום, יש עוד כמה צעדים בהם אפשר וכדאי לנקוט כדי למנוע שריפות.

מניעת שריפות בבית – במטבח

באופן לא מפתיע, המטבח הוא החדר בו פורצות הכי הרבה שריפות. הן נגרמות בשל כיריים ותנורים דולקים שנותרים ללא השגחה, קירבה מוגזמת של חומרי בעירה למקורות חום וכו'.

מה עושים?

  • נשארים במטבח בזמן הבישול – אם אתם חייב לצאת מהמטבח ליותר מרגע, או ממש לעזוב את הבית, תמיד תכבו את הכיריים, התנור ומכשירים נוספים.
  • מגדירים טיימרים – כדי לעקוב אחר זמני הבישול ולזכור לעקוב אחר ההתקדמות.
  • מרחיקים פריטים שעלולים להתלקח בקלות – כפפות לתנור, מגבות נייר, מגבות בד, אריזות מזון, כלי עץ וכו'.
  • מרחיקים ילדים קטנים – לא רק כדי להגן עליהם מפני כוויות, אלא גם בשביל שלא יניחו דברים ליד מקורות חום.

מניעת שריפות בבית – בחדר השינה

גם בחדרי השינה פורצות הרבה שריפות. זה יכול לקרות כי אנשים נרדמים בזמן עישון, בשל שמיכות חשמליות לא תקינות, שימוש לא מבוקר בתנורי חימום ועוד.

מה עושים?

  • לא מעשנים במיטה – אם נרדמים והסיגריה הדולקת או האפשר שלה נוחתים על המצעים, השמיכות או השטיח, עלולה לפרוץ שריפה.
  • מכבים נרות לפני השינה – בכל חדרי הבית, לא מומלץ להשאיר נרות ללא השגחה או בזמן שישנים.
  • מניחים את הטלפון על השידה – זה נכון גם למחשבים ניידים ומכשירים נוספים: אסור להניח אותם על המיטה, מכיוון שהם עלולים להתחמם מאוד ולהצית שריפה. תקפידו להניח אותם על השידה, השולחן או משטח קשה אחר לפני שאתם נרדמים.
  • מחממים מראש את השמיכה – אם אתם משתמשים בשמיכה חשמלית, תחממו אותה מראש ותכבו אותו כאשר אתם מוכנים ללכת לישון.

מכשירי גילוי אש ועשן

יש שלל מכשירים בהם ניתן להצטייד, על מנת לחזק את רמת הבטיחות באש הביתית שלכם. אפשר להתקין גלאי עשן, ספרינקלרים, מטפים ומגני מתח.

תרגול משפחתי

כדאי לתכנן מה תעשו במקרה שתפרוץ שריפה, כדי שתהיו מוכנים במצב חירום. תדריכו את כל בני ובנות המשפחה, תוודאו שהם מבינים מה הם צריכים ומה אסור להם לעשות, ותשתדלו לתרגל מידי פעם את תרחיש האימים.

לסיכום

שריפות פורצות בבתים מדי יום, הורגות ופוצעות אנשים, משבשות חיים וגורמות נזק רב לרכוש. עליכם להיות מוכנים עם ביטוח תכולה שיגן עליכם מבחינה כלכלית, וחשוב מכך בהרבה – להגן על עצמכם ועל האנשים שאתם אוהבים.