סיימתם שיפוץ לבית? אלו חומרי הניקיון שאתם צריכים

חומרי ניקיון לאחר שיפוץ

בשעה טובה הסתיים השיפוץ בבית ועכשיו תוכלו ליהנות מסביבת מגורים חלומית עם כל מה שאתם אוהבים. החל מגופי התאורה הדקורטיביים דרך האריחים המרשימים ועד החלוקה המועדפת לחדרים, מטבח מאובזר היטב, חדר רחצה מזמין ואווירה נעימה.
אבל לפני שאתם מתחילים לחיות בבית חשוב שתתכוננו מראש לניקיון אינטנסיבי לאחר שיפוץ. במהלך מתיחת הפנים, קדיחות בקיר, צביעת הקירות, תוספת פוליש וכדומה נוצר לכלוך עיקש ודביק שקשה מאוד להסיר באמצעות ניקיון שגרתי.
על מנת לאפשר לעצמכם מרחב נעים, מאוורר ובטוח לאחר השיפוץ חשוב להשתמש בתכשירי ניקיון מקצועיים ששונים מהמוצרים שנמצאים על המדף.
ההבדל הוא שתכשירים מקצועיים מבוססים על רכיבים פעילים עוצמתיים במיוחד שבכוחם להסיר שאריות בטון, רובה, צמנט וצבע בדרך אפקטיבית. איך תדעו במה להצטייד? לפניכם הכרות קצרה עם מגוון חומרי ניקיון שמתאימים לאחר השיפוץ:

החומצות שעושות הבדל בניקיון


בסיום השיפוץ יתכן ויישארו שאריות בנייה, רובה, לכלוך וכדומה וחשוב להשתמש בחומר על בסיס חומצות ואינהיביטורים, חומר אמין שאין בשימוש בו חשש לפגיעה בתשתיות כמו נירוסטה, ניקל ופלסטיק וכל זה במינימום מאמץ.
שימו לב לבחירת חומר שניתן ליישום גם על ברזים, קרמיקה, פורצלן, ציפוי ניקל, חללים רטובים. לרוב אלה הם חומרים שמדללים במים ולכן נחשבים גם חסכוניים. יש לשים לב להוראות המדויקות – באיזה מברשת להשתמש, האם לאחר שהתשתית יבשה ובאילו תנאים נכון לאחסן את החומר על מנת להאריך את חיי המדף.
בכל הנוגע לתהליך ניקוי בית או דירה לאחר שיפוץ חשוב להיזהר מחומרים שמעשנים ומצהיבים את התשתית ולמרבה השמחה, כיום יש אלטרנטיבה של חומצות אורגניות מוחלשות שבניגוד לחומצות מלח או לחומצה זרחתית אינן מעשנות או מצהיבות ועדיין עושות את העבודה ונלחמות בשאריות מליטה, רובה, בטון ולכלוך עיקש.
כיום גם יש חומרים חזקים בעלי ריח עדין (ויש כאלה ללא ריח בכלל) שאפשר ליישם ללא חשש מפגיעה בתשתית תוך ניקוי עמוק להשגת תוצאות מרשימות. בתקופה הנוכחית מושקעים מאמצים רבים גם בחומרים יותר ידידותיים לסביבה שאינם פולטים גזים רעילים. במידה והלכלוך קשה במיוחד, ישנם חומרים שבעלי יכולת לפרק שאריות בטון וצמנט, מלחים, ציפת סיד והפרשות מינראליות כאשר מדובר לרוב בחומצות סופר מרוכזות. 

לפני הניקיון – בודקים את השטח ומצטיידים בהתאם


בבואכם להשתמש במוצרי ניקיון עוצמתיים אל תשכחו לבצע בדיקה מקדימה באיזושהי פינה נסתרת בחלל כדי לבדוק שהחומר אכן מתאים לתשתית וגם כדי להבין מהי רמת הדילול הנכונה במים ואם התוצאה היא אכן לשביעות רצונכם. יש לשים לב להנחיות ולהוראות בטיחות.
למשל, יש חומרים שאין ליישם על תשתית חמה או תחת שמש ישירה למניעת אידוי מהיר של החומר ולהתייחס לסוג התשתיות להן החומר אינו מתאים ואילו חומרים אסור לשלב עם החומר כי יש חומרים שאסור לשלב עם אקונומיקה ויש חומרים שבצורה מרוכזת עשויים לחספס תשתיות מינרליות סופגות. מבחינת הוראות שימוש, ישנם חומרים שמתאימים ליישום באמצעות מברשת ואחרים בריסוס או קרצוף באמצעות מברשת שערות פלסטיק קשיחות או סקוטש. כדאי בעת היישום להיעזר בכפפות ולהיזהר ממגע שעלול לגרום לכוויות חמורות ואפילו להרכיב משקפי מגן. ישנם פדים ייחודיים לקרצוף ושפשוף בינוני עד גס שיכולים להתאים במצבים מסוימים לרוב בניקוי של רצפות אבן, בטון, קרמיקה, פורצלן, רצפו אפוקסי ועוד.
השאלה הנשאלת היא האם תיישמו ותנקו בעצמכם או תפנו לחברת ניקיון מקצועית שמחזיקה גם במכשור מתקדם כמו מכונת קרצוף ובחומרים העוצמתיים ויודעת להשתמש בהם בדרך היעילה ביותר בהתאמה לתנאי השטח. כך או כך אל תתפשרו על איכות הניקיון כמו שלא התפשרתם על איכות השיפוץ ותוכלו ליהנות מבית נקי ונעים למחיה. 

מאמר זה נכתב עבור שגום – מסחר והשקעות בע"מ