המדריך לעיצוב משרד הייטק

עיצוב משרד הייטק

חברות רבות יותר ויותר עוסקות בהייטק ולכן הן זקוקות למשרדים מרווחים עבור כל העובדים. צורת ההתנהלות ביום יום בחברות ההייטק אינה דומה לזו שמתקיימת בחברות אחרות. לכן החברות הללו שוכרות מעצב פנים, כדי שיתכנן ויהיה אחראי על הביצוע של עיצוב משרד הייטק.

קו החשיבה של המעצב

כשמדובר בתכנון ועיצוב משרד הייטק, המוטו הוא יצירת חללי עבודה גדולים ומשותפים. העובדים הללו רגילים לבצע חשיבה משותפת בענייני עבודה בכל מקום שבו הם נפגשים, במשרד, בחדר האוכל, במטבח ועוד. ולכן כל מקום יכול להכיל כמה עובדים וכך הם יוכלו לבצע יחד את המטלות שלהם.

לכן כל מעצב פנים מקצה שטח מתוך גודלו של המשרד לטובת אזורי העבודה המשותפים, חדר האוכל והמטבח שיהיו גדולים מהרגיל וכך ינוצל מלוא החלל ותהיה אינטראקציה בין העובדים בכל עת.

פינות ישיבה ברחבי המשרד

במקומות שונים במשרד, במרפסת ובפינות לא מנוצלות יוצבו כורסאות נוחות, ספסלים, פופים, פינות ישיבה אלטרנטיביות לרווחת העובדים. אלו המקומות שיהיה להם נוח לפעול בהם בין המשימות השונות לפגוש עובדים נוספים ולדסקס נושאי עבודה שונים, כדי לקדם תהליכים ארגוניים.

כמו כן במשרדים שיש בהם מרפסות או גג, העובדים יוכלו ליהנות ממעט שקט, הם יגיעו לשם להתרעננות ולצבירת כוחות חדשים בין המטלות השונות. לכן מארגנים להם במקומות הללו מיקומים מפנקים כמו ערסל, כיסאות נוח, פופים ועוד.

עיצוב משרד הייטק בצפון

משרדי היי טק בצפון

ההתפתחות המואצת של אזורי התעשייה והמתחמים המיועדים לחברות עתירות ידע, הובילה להקמה של בנייני משרדים רבים שבהם יש יחידות משרדיות בגדלים שונים. בעלי החברות שוכרים מעצבי פנים מובילים כדי שיבצעו עבורם עיצוב פנים בצפון . כתוצאה מכך אפשר לראות כיצד צצים בכל רחבי המבנים הללו משרדים מדהימים שהאחד יפה יותר מקודמו. במקצת מהם יש מחיצות זכוכית אשר תוחמות בין החדרים השונים של העובדים, במקומות אחרים יש חללי עבודה ענקיים אשר יש בהם חלוקה של נישות עבודה לכל אחד בקובייה שלו. כמו כן חדרי ישיבות מרהיבים ביופיים, עדיף מול הנוף האורבני, או הטבע בהתאם למיקום.

שעות העבודה בחברות היי טק

העובדה שבחברות היי טק העובדים נשארים לעבוד שעות רבות בכל יום, היא נושא חשוב בקו החשיבה על נראותו של המקום. זו הסיבה שבוחרים בצבעים עדינים ברוב אזורי החלל ולעיתים יש מקומות מסוימים שבהם צובעים קיר אחד בצבע חזק יותר כמו אדום או כתום, כדי ליצור קונטרסט יפהפה.

המראה של כל רבדי המשרד הוא על פי ההחלטה של המנהלים, יש כאלו שיעדיפו כמה פינות ישיבה אלטרנטיביות כדי שהעובדים יפגשו כל פעם במקום אחר, אחרים יעדיפו לתחום שטח מסוים שיהיה כמו סלון גדול עם ספות ואווירה ביתית עבור מפגשים עסקיים עם העובדים ועם קולגות נוספים.