7 דברים שמומלץ לעשות לאחר רכישת דירה

7 דברים שמומלץ לעשות לאחר רכישת דירה

אם קניתם את הדירה החדשה שלכם מגיע לכם מזל טוב, אחרי כל המסע המפרך של חיפוש דירות למכירה במחיר מציאה, גיוס הון עצמי, מציאת הדירה המתאימה, חשבתם שזה הסוף ואפשר לנוח? חשבו שנית, הגיע הזמן להתאים את הדירה כמו שאתם רוצים. ישנם המון צעדים קריטיים בשלבים האלו של החיים, אבל מומלץ לעשות לאחר רכישת דירה את הפרמטרים שריכזנו לכם כאן למטה.

1. עדכנו את כתובתכם במשרד הפנים ובשירותים נוספים

כן, זה אולי הדבר האחרון שרציתם לשמוע שצריך לעשות וגם אין לכם חשק לעשות עדכון הכתובת העדכנית הוא דבר שצריך לעשות, בעבר תהליך זה היה מעיק ואיטי אך כיום אפשר לבצע אותו אונליין באתר משרד הפנים ותוך 5 דקות תוכלו לעדכן את כתובתכם בלי לחכות בתור ובלי להסתכן בתקופה זו של הקורונה, חשוב לציין שעדכון כתובת חדשה אצל ספקים נוספים חשוב על מנת שתוכלו לקבל דואר, להצביע בקרבת ביתכם, לרשום את ילדיכם למסגרות, קבלת חשבונות ועוד      .

2. הכירו את הסביבה

לאחר כניסתכם לדירה צאו והכירו את השכנים, שכנים יכולים להיות נכס חשוב להכרת האזור ובעלי מקצוע אמינים, אם מדובר בבניין תשאלו אותם אם יש ועד בית, כמה התשלום ומה הוא כולל, איפה נמצא הברז המשותף, מתי אוספים אשפה ואיפה נמצאים מקומות הפנאי, אם אתם בעלי עסק עצמאי טיפים משכן שגר המון זמן באזור לגבי חנויות להשכרה באזור יכול להיות שווה לזהב

3. השכרת הדירה

השכרת הדירה יכולה להיות דרך להכנסה קבועה על מנת לקבוע את גובה שכר הדירה יש צורך לעשות מחקר מכיוון שישנם גורמים רבים כמו עיר, שכונה ואזור כללי, למשל דירות בעפולה יכולות להיות לשימוש סטודנטים רבים שפוקדים את העיר בעקבות הקירבה למכללה.

4. מכשירי חשמל

אם בחרתם ברכישת או בניית דירה ללא הון עצמי שימו לב שיש לוודא שיש מכשירי חשמל בבית ואם אין אז יש להתחיל לצייד את הבית, למרות שיש הרבה מכשירי חשמל חשובים תבחרו 2-3 מכשירים שאתם לא יכולים לחיות בלעדיהם, חשוב לעשות סקר שוק לפני קניה.

5.שיפוץ הדירה (אם צריך)

קניית דירה היא הזדמנות לביצוע שיפוץ לדברים המפריעים בנכס, עיצוב פנים חדש לדירה "עייפה" יכול לשדרג אותה רבות ולעלות את שוויה, אם ניתן להגדיל את מספר החדרים בדירה או רענון של חדרים שצריכים תחזוקה רבה כמו השירותים והמטבח, בתים למכירה בעפולה באזור רובע יזרעאל הם בתים חדשים ודוגמה טובה לבתים שאין צורך בשיפוץ.

6. ביטחון

חלק חשוב שרבים מוותרים עליו בגלל פרוצדורות או עניינים כספיים, תעשו את זה כחלק מהדברים שמומלץ לעשות לאחר רכישת דירה. ברגע שקניתם דירה חדשה, הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זו פריצה, החליפו מנעולים ובדקו שאין סורגים רופפים, החליפו קודים אם יש מנעולים אלקטרונים וקנו מצלמות אבטחה למקרה שתצטרכו אותם.

7. חצר

אם לדירה החדשה שלכם יש חצר אז השקיעו בה, החצר היא הפתח והרושם הראשוני שאנשים מקבלים מהבית, חצר מוזנחת תרתיע אנשים ונותנת הרגשה של מקום לא מזמין, בניגוד לכך חצר מטופחת ורעננה נותנת הרגשה טובה ומזמינה.

מאמר זה נכתב עבור שגום מסחר והשקעות בע"מ