נדל"ן בישראל – לקנות או לשכור

נדל"ן בישראל

אזרחים ישראלים רבים מתלבטים בסוגיה המורכבת של נדל"ן בישראל – לקנות או לשכור. אין לכך תשובה אחת מוחלטת, כיוון שהדבר תלוי במצבו הפיננסי של כל אדם.

רכישה של נכסים

הצפון בתנופת בנייה ולכן יש הזדמנויות נדל"ניות מצוינות בערים השונות. ומומלץ לנצל אותן כדי לקנות נכסים במחירים זולים. מי שיש לו הון עצמי ומסוגל להתחייב לשלם משכנתא בכל חודש בסכום סביר, כדאי לו לרכוש דירה משלו ולגור בה ללא צורך של מעבר דירה בשכירות מעת לעת. בשכונות החדשות אפשר לקנות דירה כמו במעלות, שלומי נהריה, דירות בעפולה למכירה, במגדל העמק ועוד.

לקנות או לשכור

עבור מי שלא מסוגל להתחייב למשכנתא, עדיף שישכור דירה מאדם פרטי או בדירות חדשות להשכרה לטווח הארוך של חברות הנדל"ן בישראל. ולא ייכנס למחויבות כספית גבוהה למשך שנים רבות. במקרים הללו עדיף להתחייב לסכום של אלפי שקלים בכל חודש לבעל הנכס, ולא למאות אלפי שקלים לבנק.

השקעה בנכסים

בעלי משרדים מתלבטים גם הם אם לקנות או לשכור משרדים. הם אינם רוצים שיוצרו מצבים שבהם הם יצטרכו לעזוב את המשרדים אם בעל הנכס ירצה למכור אותו ולכן הם שוקלים להצטרף למיזם משרדים למכירה בעפולה. באזורים החדשים שהם ייעודיים למטרה זו. זוהי אפשרות מעולה לקנות משרד במקום להיות תלויים בבעל הנכס. בדרך זו קונים את המשרד שהוא בגודל המתאים ביותר ונהנים מעבודה בראש שקט.

גם כאשר רוכשים משרדים אפשר לקבל משכנתא בתנאים טובים ולכן הפרויקט של רכישת נכס הוא אפשרי וסוחף אנשי עסקים רבים.

קנייה של דירה בצפון

יש 7 דברים שכדאי לעשות לאחר רכישת דירה:

  • לשכור את שירותיו של מעצב פנים כדי לבחון אפשרויות של שינויים פנימיים. כדי ליצור את המבנה הפנימי אולטימטיבי עבור המשפחה.
  • להיעזר בו כדי לקבוע את הקו העיצובי של הדירה וכך לרכוש יחד את הציוד ואת הריהוט.
  • לבדוק לאורך כל הדרך את מהלכי הבנייה, כדי לוודא שהכול מתבצע על פי התקנים.
  • אם זו דירת יד שנייה כדאי לבצע בדק בית.
  • בדירת יד שנייה כדאי להחליף את התשתיות הישנות בתשתיות חדשות ולבצע שיפוץ התואם את צרכי המשפחה.
  • לבדוק את האפשרויות במיקום החדש מבחינת גני ילדים, בתי ספר, חיי קהילה ופארקים.
  • לבדוק את המיקומים של מרכזי המסחר הקרובים לנוחות מקסימלית.

אפשרויות שונות של קניית דירה

יש מקומות רבים ברחבי הארץ ובעיקר בצפון שבהם הרשות המקומית מאשר לבצע השבחת קרקע. לכן נבנות בשטחים הללו שכונות חדשות, תוך פיתוח התשתיות הנדרשות של כבישי גישה.

במקרים רבים באזורים המרוחקים העלות של כל דירה היא זולה מאד ולכן קיימת אפשרות ייחודית של רכישת דירה ללא הון עצמי. אפשר לקבל מימון באמצעות משכנתא ולגור במקומות יפהפיים בצפון המתפתח.