סבלנות ורווח בהשקעות נדל"ן

השקעה בנדל"ן

אדם שיש לו הון ומעוניין להשקיע אותו, בוחן כמה וכמה אופציות. אחת האפשרויות המובילות היא רכישה של נדל"ן. יש צורך בסבלנות ורווח בהשקעות נדל"ן בחשיבה נכונה לטווח הרחוק.

החשיבה של השקעות נדל"ן

לרכישה של נדל"ן יש כמה מטרות, אם מדובר בדירה מגורים:

  • אפשר לרכוש דירה שמיועדת בשלב ראשון להשכרה והיא תשמש בעתיד כדירת מגורים לאחד הילדים. משפחות שיש להן הון קונות דירות עבור הילדים הצעירים ולאחר כמה שנים כשהם רוצים לגור בנפרד, או כשהם מקימים משפחות יש להם דירה. כך הם אינם צריכים ליצור התחייבויות של משכנתא.
  • אפשר לרכוש נכס כמו בית או דירה ובשלב מסוים לעבור לגור שם. אם מדובר בדירה שהיא במיקום נוח יותר, שיש בה מעלית, מרפסת וכו'.

סבלנות ורווח בהשקעות נדל"ן – שווי הדירות בישראל

מאז הקמת המדינה ובמיוחד בשנים האחרונות, חלה קפיצה משמעותית בשווי של כל נכס נדל"ן. זה קורה בכל מקום, הן בערים המרכזיות כמו תל אביב וירושלים והן בערי הפריפריה בצפון ובדרום. אחת ההחלטות החשובות ביותר ברכישה של נכסים, היא לבחור מיקום מוצלח שיש בו דרישה רבה.

כאשר לאדם יש ממון והרווח שלו בעקבות חיסכון בבנק הוא זניח, הרבה יותר חכם לרכוש דירה וליהנות מהעלייה בערכו של הנכס.

רכישה של דירה

הכסף שמשמש לרכישת דירה בנוי בדרך כלל מההון העצמי של אדם זה ובמידת הצורך הוא לוקח גם משכנתא. אפשר לרכוש דירת יד שנייה או דירה חדשה שמוכנה ולכן האכלוס שלה הוא קרוב. משקיעים רבים משכירים את הדירות הללו לאחר הרכישה, כיוון שמשפחות רבות מחפשות דירות להשכרה. בדרך זו לבעל הנכס יש הכנסה חודשית פאסיבית מהשכרת הנכס – סכום זה מכסה את תשלומי המשכנתא או חלק ממנה.

זהו מהלך כספי חכם ביותר ולאחר כמה שנים שבהן הנכס מושכר ותשלומי המשכנתא משולמים. כך שהם מסיימים את החזר ההלוואה ואפשר ליהנות מהכספים שנכנסים בכל חודש מהשכרת הנכס. בינתיים הערך הכספי של הבית עולה באופן משמעותי ביותר ולכן העסקה הייתה כדאית ביותר.

מכירה של הדירה להשקעה

לא אחת בעלי נכס להשקעה מבקשים למכור אותו מסיבות שונות ולכן הם מציעים אותו למכירה. הם נעזרים במתווך נדל"ן שהוא מומחה לתחום מכירת דירות בעפולה. בהתאם לבדיקה שלו או של שמאי מקרקעין, בעלי הנכס יודעים מהו הערך הריאלי של הדירה. בהתאם להשקעה שבוצעה בנכס עצמו, לאיכות של השכונה ועל פי הערך שבו נמכרו דירות דומות או דירות זהות לאחרונה.

אופציה של רכישת נכס מסחרי

אפשרות נוספת היא רכישה של משרדים או של חנויות למכירה . זו יכולה להיות אופציה של שהייה בנכס כדי להפעיל עסק או כדי להפעיל חנות בתחום העיסוק של בעל הנכס, או לחלופין לרכוש נכס מסחרי להשקעה ולהשכיר אותו לאחר מכן.