כדאיות מחזור משכנתא

כדאיות מחזור משכנתא

כל אזרח שרכש בעבר דירה או בית ועדיין משלם משכנתא. יכול בכל שלב לבצע תהליך של מחזור משכנתא אשר כולל סילוק של המשכנתא הנוכחית וקבלת משכנתא חדשה בתנאים פיננסיים טובים יותר. בדרך זו הלקוח מוזיל את המשכנתא שלו. מפחית את הסכום החודשי שהוא משלם לבנק ובתחשיב כללי. יחזיר סכום נמוך יותר עבור יתרת ההלוואה מאשר הסכום שנותר על פי המשכנתא הנוכחית.

כדאיות מחזור משכנתא

לקוח שרכש דירה לפני כמה שנים בריבית מסוימת. נוכח לדעת כשהוא עובר על הדוחות הרבעוניים והשנתיים שכעת הריביות הן הרבה יותר נמוכות. אילו הוא לקח כעת משכנתא בסכומים זהים, סך ההחזרים היה הרבה יותר נמוך. מכיוון שכל הלוואה היא בסכומים של מאות אלפי שקלים, החיסכון בעת מחזור משכנתא הוא של סכומים מאד גבוהים כמו עשרות אלפי שקלים בחישוב הכללי ואף למעלה כך. לכן קיימת כדאיות גבוהה למחזור משכנתא ומומלץ לבצע מוקדם ככל האפשר כדי לחסוך בהוצאות השוטפות.

בדיקה פיננסית של מחזור משכנתא

מחזור משכנתא הוא נושא מקצועי מאד ולכן רוב הלקוחות נעזרים ביועץ משכנתא שזה תחום עיסוקו ולכן יש לו ידע וניסיון רב. הוא בוחן את המידע שיש בידי הלקוח על סכום המשכנתא שקיבל כאשר רכש דירות בעפולה, כמה שנים הוא משלם וכמה שנים נותרו לו לשלם. כמו כן באיזו ריבית נלקחה המשכנתא ומהם התנאים המיוחדים הנלווים להלוואה.

מכיוון שיש כמה מסלולי משכנתא, יועץ המשכנתאות בוחן את התנאים הנלווים הקיימים. כמו אם הלקוח אמור לשלם קנס במקרה של החזר מלוא כספי המשכנתא שלקח עבור רכישת נדל"ן מסחרי בעפולה. לפני כמה שנים.

מחזור משכנתא בפועל

תמהיל משכנתא חדשה אשר מותאם אישית לצרכי הלקוח הוא האלטרנטיבה המומלצת לכל אדם שיש לו משכנתא. הן אם לקח משכנתא עבור רכישת נכס למגורים או משרדים בעפולה. יועץ המשכנתאות מקבל הצעת מחיר מהבנקים המסחריים עבור מחזור משכנתא של כל לקוח ספציפי. בהתאם לכן ממליץ ללקוח איזו עסקה היא הכדאית ביותר עבורו. תוך קביעת הנתח הכספי בכל אחד מהמסלולים. מבצעים מהלך של החזרת כל יתרת המשכנתא לבנק המלווה ובמקומה מקבלים בתנאים החדשים מהבנק האחר. אשר הציע את הלוואת המשכנתא בתנאים המשופרים.

החיסכון שנוצר עקב מחזור המשכנתא

החיסכון הכספי בעקבות המחזור של המשכנתא מפתיע מאד את הלווים. במיוחד אם מדובר בהלוואה שנלקחה לפני שנים רבות כשאחוז הריבית היה גבוה מאד.

לאחרונה בנק ישראל הסיר חלקית את ההגבלה של חלקה של ההלוואה שנלקח בריבית פריים מתוך כלל המשכנתא. בשלב זה מי שנהנה מהמהלך הם הבנקאים למשכנתאות. המגמה של בנק ישראל היא לדאוג לכך שמי שלוקח משכנתא חדשה או ממחזר משכנתא. ייהנה מכך.