עמק של הזדמנויות נדל"ן

עמק של הזדמנויות נדל"ן

עמק יזרעאל, עמק של הזדמנויות נדל"ן, ההתחלה

ב- 1910 החלה פעולת ההתיישבות בעמק, לאחר מאמצים רבים, רכשו המוסדות המיישבים את אדמות העמק, במרוצת השנים התהוותה בעמק בעלות קרקעית גדולה בסדר גודל של עשרות אלפי דונמים רציפים המקיפים כפרים שלמים. השאיפה- לרכוש את אדמות העמק וליישבן ע"י יהודים. הציונות החלוצית העברית. יתרונותיו העיקריים של העמק אשר משכו את תשומת לב המתיישבים היו אדמות המזרע המשובחות, המרחבים הגדולים, המיקום המרכזי בין חיפה לטבריה. ריכוז רוב הקרקעות בידי משפחה אחת, אשר אפשר לקנות רצף קרקעות במחיר אחיד וזול יחסית גם טרם לעמק להיות נחשק והכרחי. רכישת העמק על ידי קרן קיימת לישראל והחברה להכשרת היישוב, חיברה למעשה בין אזורי הישוב הוותיקים בארץ ישראל טרום הקמתה- מישור החוף, עמק הירדן ואצבע הגליל. זהו עמק של הזדמנויות נדל"ן וזו רק ההתחלה.

הצפון בתנופה

במרוצת השנים חלו שינויים רבים, ברמה הדמוגרפית האוכלוסייה גודלת תדיר, המרכז נהיה צפוף, הביקוש יוצר האמרת מחירים בלתי פוסקת, במקביל פיתוח תשתיות גישה ותחבורה לערים בצפון, הביאו לכך שמשפחות צעירות רבות בוחרות לעזוב את המרכז הסואן ולהתמקם בפריפריה. אחד המקומות הממונפים והנחשקים הוא עמק יזרעאל, הגדול בעמקי ישראל. אז אם אתם מחפשים אחר הזדמנויות להשקעה נדל"נית או קניית נכס למגורים, העמק הוא המקום שלכם.  

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המועצה האזורית עמק יזרעאל מתהדרת בדירוג גבוהה במספר פרמטרים- חינוך, שכר חודשי ממוצע, ובממד סוציו אקונומי גבוה, מה שהופך את העמק למבוקש ולפיכך- מקום טוב להשקיע או להשתקע.

עפולה בירת העמק

בתוך העמק שוכנת בירתו הבלתי מעורערת- עפולה. משהו טוב קורה בעפולה. כמו שאמרנו ככל שישראל גודלת, פוזלות עיני התושבים לצדדים המרווחים של הארץ, פריפריות מתרחבות, משתדרגות ומתחילות להוות אלטרנטיבה לפליטי המרכז הסואן, עפולה מהווה את המרכז התרבותי, המסחרי של העמק והיא למעשה המנוע המושך אחריו את העמק כולו. העיר בתנופת בנייה והזדמנויות וקיימים לא מעט פרויקטים חדשים בעפולה.

פרויקט תאשור של חברת שגום הממוקם ברחוב תאושר בכניסה לשכונה המערבית  היוקרתית בעפולה. הפרויקט מציע 2 בניינים וביניהם גינה ציבורית משותפת, פנטהאוזים ודירות גן, חנויות להשכרה בעיר גם מהוות הזדמנויות להשקעה נדלני"ת בתשואה גבוהה. לפני שנתיים זכתה העיר במקום השלישי בתנופה ובהקיפי הבנייה הארצית ובמקום השני בהגירה חיובית אליה. הממשלה והעירייה משקיעות מאות מיליוני שקלים בכדי לפתח בעיר תשתיות חדשות, ולהקים בה מרכזי תרבות וספורט, יש בה מכללה אקדמית משגשגת, וצפויים לקום בה מוקדי תעסוקה נוספים כמו פארק הייטק ומתחם שוק.

קצת מספרים והיסטוריה- ב 1972 הוכרזה עפולה כעיר ה 31 בישראל. היא ממוקמת כ 40 דק מחדרה ופחות מזה לטבריה. בשנת 1951 הוקמה עפולה עילית על שטחי מנהל מקרקעי ישראל וממול הוקמה שכונת גבעת המורה הממוקמת על הר בגובה 551 מטר מעל פני הים, כשארבעה ק"מ של שטח חקלאי מפריד ביניהן . כיום מונה אוכלוסיית עפולה כ 52,000 תושבים.

מאמר זה נכתב עבור קבוצת ש.ג.ו.ם – מסחר והשקעות בע"מ