כל ההבדלים והסיבות להשקעה בצפון הארץ

השקעה בנדל"ן בצפון הארץ

הצפון נמצא בתנופת התפתחות משמעותית, כיוון שלרבים מבין האזרחים שגרים במרכז נמאס מהצפיפות, הפקקים והנוף האורבני. והם חושבים על השקעה בצפון הארץ ליד נופים מרהיבים ומרחבים עבור הילדים.

מעבר לצפון הארץ

החשיבה על שינוי מקום מגורים מתחילה מנושא התעסוקה. יש אזרחים שעובדים כפרילנסים מהבית ולכן מקום המגורים אינו מהותי עבורם, הם יכולים לעבוד באמצעות המחשב, מכל מקום בארץ. אך אם האדם הוא שכיר בעיר בה הוא גר עד עתה, הוא יכול לקבל החלטה אם לעזוב את מקום העבודה ולחפש מקום עבודה חדש בצפון, בתחום זהה. יש אפשרות גם לבצע הסבה מקצועית, או להפוך לפרילנס בתחום שבו הוא עוסק.

אם אדם זה יצטרך להגיע מעת לעת למשרד שלו במרכז, הוא בוחן מראש אילו אמצעי תחבורה קיימים וזאת כדי לא להיתקע שעות בפקקים. בעשור האחרון משרד התחבורה מתוך רצון להשקעה בצפון הארץ ובתחבורה הציבורית בה, בנה מסילות רכבת באזורים שונים בצפון. רכבת ישראל, אשר מגיעה כעת לכמה נקודות בצפון כמו חיפה, עפולה, בית שאן ועוד, היא אחת האופציות המוצלחות ביותר היא נסיעה.

כדאיות מחזור משכנתא

החלטה על עיר המגורים החדשה

משפחות רבות מעוניינות לגור בבירת העמק ולכן הן בוחנות פרויקטים בעפולה. לאור השינוי במקום המגורים. כיוון שהמחירים הם זולים יותר מאשר העלויות במרכז הארץ, כאן המשפחה יכולה לבצע רכישת דירה ללא הון עצמי. אלא להתחייב לתשלום משכנתא בסכומים שתואמים את היכולות הכלכליות שלה.

בחירה של סביבת מגורים

בעפולה קמו בשנים האחרונות כמה שכונות חדשות אשר תוכננו באופן מוקפד ולכן יצרו סביבת מגורים אידאלית עבור המשפחות. בשכונות הללו ובשכונות חדשות נוספות שנבנות בעיר, אפשר לרכוש נדל"ן בעפולה כמו דירות קטנות, דירות בנות 5-4 חדרים וגם דירות גן עם חצר גדולה או פנטהאוז עם גג רחב ידיים. זאת הזדמנות פז להשקעה בצפון הארץ לזוגות צעירים. ההערכה היא שהקנייה כעת היא במחירים זולים, אך ערך הדירה יעלה באופן משמעותי בשנים הקרובות.

חברות קבלניות הבונות ברחבי עפולה

יזמים וחברות קבלניות אשר מבינים את הצורך בדירות חדשות לאור הביקוש ההולך וגדל של מגורים בצפון, מחפשים עתודות קרקע כדי לבנות עליהן מבנים למגורים או לתעשייה. יש שטחים חקלאיים ואחרים שאינם מאוכלסים ולכן הם בוחנים את האפשרות לרכוש את השטח ולבצע השבחת קרקע. מדובר בתהליך שדורש מיומנות ומקצועיות רבה.

בהתאם לייעוד של הקרקע, היזם ינהל מהלכים מול הרשות המקומית כדי לבדוק את האפשרות להפשיר את הקרקע הזו ולשנות את הייעוד שלה למטרת בנייה. יש מקרים שבהם הרשות המקומית מחליטה להקצות שטחים ספציפיים לטובת הרחבת העיר. יש מקומות של שטחים חשופים או שטחים חקלאיים שכרגע אין אישור להפשרה שלהם ולכן זהו תהליך של חודשים ואף שנים רבות.

אם הקבלן יקבל אישור לבצע מהלך זה, הוא ייעזר באנשי מקצוע כמו מהנדסים ואדריכלים, הם יתכננו יחד את המבנה החדש, יבנו אותו וימכרו את כל הדירות.